Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#202
zebro pisze:No dziwny transfer, też nie mam przekonania. Nieperspektywiczny, nie na pozycję wymagającą pilnego wzmocnienia i chyba trochę zawodnik ze szkła, bo kariera mocno naznaczona kontuzjami...
Jak pisze NTO zawodnik ściągnięty jako alternatywa do Wepy i Perońskiego. http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/a/k ... ,11658276/
Furlepa stawia zwykle na dwóch defensywnych pomocników, a po odejścia Ałdasia, takowych zostało tylko dwóch.
Ponoć blisko odejścia jest Brychlik. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem, wolałbym żeby odszedł Staroń, a nie Brychlik
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12456.html

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#203
Najlepiej jakby odeszli i Brychlik i Staroń, bo obaj to nie jest poziom 1-ligowy.

Co do transferu Nowaka: wymieniliśmy go w miejsce Ałdasia. Bardziej doświadczony, lepiej grający głową, mający na koncie więcej meczów w wyższych ligach, dodatkowo zauważony przez Nawałkę (a że ma oko do zawodników z potencjałem pokazał dobitnie przez ostatnie 2 lata). Więc zamiana na plus, także pod kątem 1 ligi, choć też mam odczucie, że trochę to taki 'półśrodek' i po znajomości. Pisałem wcześniej, że należy spodziewać się piłkarzy ze Śląska, głównie Rybnika i okolic. Niemniej kontrakt tylko na 1,5 roku, więc w razie niewypału nie będzie problemem zakontraktowania w jego miejsce kogoś, z kim moglibyśmy wiązać większe nadzieję (może w lecie w końcu przyjdzie Niziołek albo A.Deja).

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#204
Dziwny transfer, jak by robienie sobie pod górke. Przychodzi w miejsce Ałdasia na trzeciego defensywnego. Nie rozumiem czemu go w ogole odpaliliśmy, wracał po kontuzji, a nigdy woli walki i charakteru mu nie brakowalo. Szkoda, ale trudno. Boje się czegoś innego... W Kadrze mamy 15 pomocników! (licze bez Brychlika) To nie jest normalne, powinniśmy wypożyczyć 2-3 do trzeciej ligi. Brusiło na tysiąc procent będzie cofnięty na prawą obronę. Brychlika szkoda, miałem na dzieje że Staroń odejdzie ale trudno. Miały być 2-3 transfery, a będzie nawet do 6! Dla mnie tylu pomocników to nieporozumienie.

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#205
Tez nie pojmuje po co tylu w srodku pola, ale co do samego Nowaka to moze on sie okazac najlepszym pozyskanym pomocnik ie na dzis . Ale z racji wieku tymczasowym. Nowak z lepszymi pilkarzami moze pograc na wysokim nawet 1szo ligowym poziomie, ale gdzie maja teraz grac mlodzi pilkarze Odry ? W tak rozbudowanej pomocy nie widze dla nich szans. Przy tak duzej kadrze Odry, czy uda sie utrzymać dobra atmosfere? Musimy zaufac trenerowi I jego wieloletniemu doswiadczeniu z pilkarzami.

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#209
Tak.
Pomocnik Odry Opole rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i został wolnym zawodnikiem.

Przemysław Brychlik to urodzony w Żorach wychowanek zespołu Krupiński Suszec. Do Odry Opole przeszedł przed rundą jesienną sezonu 2016/17 z BKS Stal Bielsko-Biała.

27-letni pomocnik wystąpił w barwach Odry 14 razy (13 spotkań ligowych, 1 występ w PP), strzelając 3 bramki i otrzymując 1 żółtą kartkę.

Przemkowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i grę w Niebiesko-Czerwonych barwach.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#218
Nikt nie ma Sportu z poprzedniego wtorku? ;)
29-letni Marcin Wodecki nie ukrywa, że powodem jego przeprowadzki z Legionovii do Odry Opole były względy sportowe. Bramkostrzelny napastnik lub skrzydłowy wcześniej pracował w trenerem Janem Furlepą w Odrze Wodzisław. Piłkarz, który rozegrał w ekstraklasie 105 meczów, chciałby jeszcze kiedyś w niej zagrać.

BOGDAN NATHER: Rundę jesienną może pan uznać za udaną? Siedem goli w 18 meczach to chyba przyzwoity wynik?
MARCIN WODECKI: - Na pewno była to niezła runda, ale mogła być jeszcze lepsza. Miałem bowiem jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, których nie wykorzystałem. Trener Ryszard Wieczorek zapraszając mnie do Legionovii podał mi rękę, a ja pomogłem sobie i drużynie. Trochę w Legionowie odżyłem.

Kiedy byłby pan w pełni usatysfakcjonowany?
MARCIN WODECKI: - Nigdy nie wolno być minimalistą, gdybym jesienią zdobył 10 goli, byłbym zadowolony. Z drugiej strony nie ma co narzekać, udowodniłem wszystkim, że potrafię grać i strzelać bramki.

Odra Opole zgłosiła się do pana, czy to pan zaoferował swoje usługi trenerowi Janowi Furlepie?


Cały wywiad przeczytasz tylko w papierowym, wtorkowym wydaniu "Sportu".

Ilu teraz mamy piłkarzy z Ekstraklasowym doświadczeniem?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2016/17. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#222
Nie wiem czy ma być drugim bramkarzem (byłoby w sumie fajnie), ale jest...
16-letni bramkarz, wychowanek Rodła Opole podpisał z klubem 2,5-letni kontrakt.

Maciej Turek (rocznik 2001) to od 3,5 roku zawodnik MKS MOSiR Opole, wychowanek Rodła Opole. Jest zawodnikiem bardzo perspektywicznym o wielkich umiejętnościach i możliwościach.

O Maćka zapytaliśmy osobę najlepiej zorientowaną, czyli trenera bramkarzy Odry Opole - Adam Kanię:
„Jest to kolejny bramkarz po Tobiaszu i Grześku Kleemannie, który trenuje ze mną w mojej Akademii Bramkarskiej nieprzerwanie od 7 lat. Od 2 lat trenuje także z Marcinem Feciem w klubie MKS MOSiR Opole. Jest to zawodnik o dużym potencjale bramkarskim i liczymy na niego w przyszłości. Oczywiście wiele zależy od niego samego, ale wierzymy że pójdzie tą samą drogą co Tobiasz i Grzesiek. Cieszę się bardzo, że już teraz podpisał umowę z klubem, ponieważ zacznie z pierwszą drużyną okres przygotowawczy i od lipca będzie walczył o swoje miejsce w składzie Odry.”

Mając 14 lat Maciej wystąpił już w bramce Odry Opole w wygranym 4:0 meczu kontrolnym ze Spartą Paczków (11.07.2015). Tym samym stał się najmłodszym bramkarzem w historii Odry, który zagrał w meczu sparingowym. Od tej pory był także na sześciu treningach pierwszej drużyny.

Jako ciekawostkę należy dodać, iż Maciek dwukrotnie wygrywał w swojej kategorii wiekowej Bitwę Bramkarską (III i IV edycja), będącą największym na świecie turniejem dla bramkarzy.
a z plotek o napastniku...
Emil Drozdowicz może odejść z Wisły Płock

Emil Drozdowicz dostał wolną rękę od Wisły Płock i może szukać nowego klubu - poinformował portal "Sport.pl".

30-letni napastnik jesienią rozegrał sześć meczów w Lotto Ekstraklasie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron