Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#615
Mam podejrzenie graniczące z pewnością, kto jest autorem profilu. Niestety dla mnie wygląda to na krucjatę przeciwko Panu Wójcikowi. To teraz moje kilka słów. Cofnę się do roku 2008. Wtedy też sponsor był tym złym w ocenie wielu osób. Nie wnikam czy tak rzeczywiście było czy nie. faktem pozostaje, że minął nieco ponad rok i Odra zbankrutowała. Rozpoczął się proces odbudowy, w którym miałem udział. Doskonale pamiętam ile wtedy można było proponować piłkarzom. Momentami dochodziło do groteskowych rzeczy, kiedy trzeba było szukać 100 czy 200 zł. Oczywiście są tacy sponsorzy jak: miasto czy ECO, ale nie byłoby Odry w czołówce 3 ligi gdyby nie pieniądze Pana Wójcika. Pół roku temu szczypiorniści Gwardii Opole mieli sponsora i świetlane perspektywy. Sponsor odszedł i sytuacja jest dramatyczna.

Dla mnie jako wieloletniego kibica Odry i ogólnie sportu opolskiego strasznie niepokojące jest jeśli się atakuje sponsora. Tych bowiem nie ma. Powtórzę: NIE MA i nieszanowanie tego co jest uważam za chore.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#617
zielu pisze:na fb znalazłem coś takiego:
https://www.facebook.com/Oddajcie-Nasz% ... 8/timeline

Profil przeciwko zarządowi i Zbyszkowi :) co by nie mówić jakaś racja w nim jest.
Komu oddać Odrę? Ile klubów na tym poziomie rozgrywek jak i wyższych jest tak rzetelnie zarządzana w sferze finansowej?
Kto chce wyłożyć kasę po obecnych sponsorach? Ile osób od lat związanych jest z Odra na dobre i złe i wspiera klub organizacyjnie i finansowo ?
Bez sponsorów można grać w B klasie, a mnie jak i z pewnością większość z nas przychodzących na Oleską i jeżdżących na wyjazdy to nie interesuje. Pozostali niech otworzą sobie klub Oddana Odra Opole i grają amatorsko.
Jasnym jest że nie ma organizacji której funkcjonowania nie można udoskonalić i to należy robić.
Rozpieprzyć jest łatwo, lecz odbudować trudno i zazwyczaj mało do tego chętnych, o ile w ogóle są, i Marcin Sagan wie o tym najlepiej. Wydaje się że klimat idący z góry dotarł również w nasze rejony, ostudźmy głowy i działajmy racjonalnie ku chwale i wielkości Odry !!!!!!

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#622
I wlasnie tego sie obawialem po Polonii w 2 lidze.Bylo wiadomo ze krucho z kasa oraz to ze maja dlugi.To teraz trzeba powiedziec ze boniek=lato.Niby wszytko fajnie wyglada ale zejsc 2-3klasy nizej to jest dramat.Ja sie pytam kto daje licencje w nizszych klasach rozgrywkowych.Na tym ucierpieli kibice 3 klubów Polonii,Odry,Warty.Robic jakies glupie baraze do 2 ligi,szkoda ze do ekstraklasy nie ma barazy.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#625
Mi się wydaje, że sponsorom zależy na awansie do wyższej klasy rozgrywkowej - wyższa liga = większy rozgłos, a przecież o to sponsorom chodzi. U nas w klubie nie problemem jest sponsor, a brak osób które potrafiłyby zarządzać takim klubem. W zarządzie nie koniecznie musi być były piłkarz czy działacz z danego klubu ale osoba co się na zarządzaniu zna i wie jak poukładać klub by wszystko funkcjonowało jak należy. Dobrze, że jest Wójcik który daje kasę, z tym że młody Wójcik chce dobrze - ale chyba na sterowanie klubem jest jeszcze za młody. Jak już wspominałem potrzeba kogoś z doświadczeniem i wiedzą jak poukładać ten rozgardiasz.

Ja nadal wierzę że ten rok będzie przełomowy i awansujemy w końcu do tej drugiej ligi. Tylko pomyślcie co by było gdyby tego awansu zabrakło? Mówię w ciemno, że 85% składu wyemigrowało by z Odry.

Jeśli zaś chodzi o Polonię to (nie pamiętam teraz gdzie, ale dziś wcześnie rano) czytałem, że prezes napisał na forum kibiców, że Polonii dopiero odrzucono odwołanie i Polonia teraz odwołuje się w Lozanie, a degradacją czy ujemnymi punktami na wniosek FIFA zajmuje się PZPN.
cron