Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#227
ja tam nie wiem co na to przepisy pzpn ale dla mnie dla laika stara trybuna fizycznie stoi , wiec kazda praca na tej trybunie to jest modernizacja starej trybuny. moze miastu zostaly krzeselka z okraglaka i stad ten pomysl zeby zrobic pare rzedow na starej trybunie i polozyc krzeselka a reszte wyrownac ziemia. za to wiem ze na pewno (o ile to miasto zrobi) bedzie ta trybuna o niebo lepiej wygladac niz obecnie to po 1, po 2 co do przepisow pzpn to jest wiele w Polsce klubow gdzie dalej sa krzeselka na nasypach ziemnych i jakos funkconuja poki co w przepisach pzpn np ruch chorzow a po 3 wielu ludzi ma sentyment do tamtej trybuny ;) i ja napewno z synkiem bede tam siedzial i wspominal dawne czasy heheh ;) mi si etez marzy nowy stadion dla odry ale... nie wierze ze go miasto zrobi przez najblizsza dekade a stara trybuna to kawal historii odry wiec nalezy si ejej chociaz pare krzeselek i paru starych kibicow co chetnie by na niej usiedli ;)

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#228
To nie jest trybuna, tylko wał ziemny. To, o czym piszą, to kompletnie bezsensowny pomysł, który tylko ma zamarkować jakiekolwiek działania na Oleskiej.
Miałby sens gdyby Odra potrzebowała pilnie powiększenia pojemności stadionu - oczywiście obecnie takiej potrzeby nie ma. A wydawać kasę tylko po to, żeby to odrobinę lepiej wyglądało? Litości...

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#229
Każdy zbudowany nowoczesny stadion to impuls dla nowych i starych kibiców do przychodzenia na mecze, nawet z całymi rodzinami. Robienie drugiej trybuny to nie jest chyba szczyt marzeń kibiców. Jeśli ją wybudują to niestety dalej będziemy się ślinić patrząc na nowe stadiony w Bielsku, Zabrzu, Tychach itp .

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#230
zebro pisze:To nie jest trybuna, tylko wał ziemny. To, o czym piszą, to kompletnie bezsensowny pomysł, który tylko ma zamarkować jakiekolwiek działania na Oleskiej.
Miałby sens gdyby Odra potrzebowała pilnie powiększenia pojemności stadionu - oczywiście obecnie takiej potrzeby nie ma. A wydawać kasę tylko po to, żeby to odrobinę lepiej wyglądało? Litości...
powiadasz litosci... ja jestem realista i wiem ze przez najblizsze lata( duzo lat) bedziecie dalej si eslinic na widok nowych stadionow w polsce bo w opolu dlugo go nie bedzie i dobrze o tym wiecie wiec panowie ja teraz powiem litosci.... wiec jako realista wolabym poki co miec 2 trybune zrobiona nawet na 2 tys miejsc niz klepisko z ktorego sie cala polska smieje

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#234
Dzisiaj przeczytałem, że za stadion bierze się też Sosnowiec. Niebawem będziemy baaardzo odstawac od całej reszty piłkarskiej Polski, praktycznie wszędzie juz jest sensowny stadion albo coś się w temacie dzieje. Oby tegoroczny awans do 2 ligi był solidnym impulsem do rozpoczęcia prac.

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#235
zebro pisze:Dzisiaj przeczytałem, że za stadion bierze się też Sosnowiec. Niebawem będziemy baaardzo odstawac od całej reszty piłkarskiej Polski, praktycznie wszędzie juz jest sensowny stadion albo coś się w temacie dzieje. Oby tegoroczny awans do 2 ligi był solidnym impulsem do rozpoczęcia prac.
" Oby tegoroczny awans do 2 ligi był solidnym impulsem do rozpoczęcia prac " - tego nie zalapalem, masz na mysli przyszloroczny ? - moze

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#238
Moim zdaniem powinien stanac nowy stadion.Jezeli miala by byc przebudowa to powinni zburzyc basen i usunac te korty.Bo ja sobie nie wyobrazam ze stanie nowa trybuna tam gdzie sa te korty bo tam nie ma miejsca.Ale to jest Opola i wszystko bedzie na odpierdol.Trzeba by bylo porozmawiac z wiceprezydentem Kowalskim o tej sytuacji czy nie mozna by bylo zbudowac gdzie indziej nowy stadion.

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#239
kornik pisze:Moim zdaniem powinien stanac nowy stadion.Jezeli miala by byc przebudowa to powinni zburzyc basen i usunac te korty.Bo ja sobie nie wyobrazam ze stanie nowa trybuna tam gdzie sa te korty bo tam nie ma miejsca.Ale to jest Opola i wszystko bedzie na odpierdol.Trzeba by bylo porozmawiac z wiceprezydentem Kowalskim o tej sytuacji czy nie mozna by bylo zbudowac gdzie indziej nowy stadion.
Jak widać miasto stosuje politykę przebudowy istniejących obiektów (Toropol, Okrąglak) a nie budowę od podstaw nowych. Jest to na pewno tańsze rozwiązanie. Koszt nowego stadionu to pewnie 100 - 150 mln zł. Dla miasta taka kwota wydana na stadion jest praktycznie nieosiągalna. Tym bardziej, że teraz trzeba budować choćby most na Niemodlińskiej. Dlatego łatwiej jest wygospodarować powiedzmy 5 - 10 mln i poprawić co się da na Oleskiej.
Czy to dobre rozwiązanie? Z jednej strony wiele miast postawiło na budowę nowych obiektów i kluby z niższych klas (Motor, GKS Tychy) posiadają stadiony wręcz na europejskie puchary. Z drugiej koszty są bardzo wysokie. I jak pokazują przykłady Śląska czy Lechii G., nawet Ekstraklasa nie gwarantuje dobrej frekwencji.
Myślę, że włodarze miasta powinni wypowiedzieć się, jak wg nich miałaby wyglądać modernizacja stadionu, ile by kosztowała. i czy są plany aby w kolejnych latach w ogóle myśleć o nowym stadionie (perspektywa 10 lat).
ODRA OPOLE 1945

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#241
Jezeli przebudowa to powinna byc gruntowna ta jak pisalem trzeba by bylo zburzyc basen ale raczej watpie w to bo jest nowy a pozatym zaraz by ludzie pierdolili ze basen jest najwazniejszy itp.,no wlasnie te korty to jest pomylka nie wiem kto to podpisal a te korty tez trzeba zburzyc zeby bylo miejsce na trybune i zeby tam nie byl scisk ludzi ktorzy beda wchodzic na trybune.Ja nie wiem ale czy to czasem nowego stadionu nie obiecywal Wisniewski ktory powiedzial ze bedzie nowy stadion ale beda na nim mecze pilkarskie jak i zuzel mialby sie tam odbywac.

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#245
Wedlug mnie stadion powinien byc budowany czy modernizowany wlasnie wtedy kiedy gramy w 3 lidze bo gramy z wioskami i malo ludzi przychodzi.A tak zaczna go remontowac jak bedziemy w 2 lidze kiedy niektore mecze beda przyciagaly kibicow i beda jakies utrudnienia w graniu przy publicznosci bo pzpn do wszystkiego sie przypierdoli.Ale u nas zawsze musza robic na ostatnia chwile.

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#248
Od strony 34 możecie poczytać wymagania dotyczące Ekstraklasy (a wymagania w 1 lidze będą rosły). Jeśli zakładamy, że Odra kiedykolwiek może się znaleźć w Ekstraklasie (lub 1 lidze) to polecam poczytac i pomyśleć, czy przy Oleskiej uda się mieć funkcjonalny stadion zgodny z wymaganiami PZPN.

https://www.pzpn.pl/public/files/poleca ... ECZNIK.pdf

Tutaj 1 liga i parę ciekawostek:
Od Sezonu Licencyjnego 2015/2016 stadion dla Rozgrywek Klubowych PZPN musi być wyposażony w system sztucznego oświetlenia, utrzymujący minimalne średnie natężenie oświetlenia pionowego o wartości 1400Ev(lx), przy równomiernościach E min./E max. ≥ 0,4; E min./E średnie ≥ 0,6 w kierunku zainstalowanych kamer. Oświetlenie musi pokrywać równomiernie każdy obszar pola gry, w tym narożniki.
Oświetlenie musi pokrywać równomiernie każdy obszar pola gry, w tym narożniki, oraz pas 4 metrów od linii bocznych i końcowych boiska.
4 metry od linii bocznej. Gdzie chcecie odsuwać "nową" trybunę północną?
Minimalna liczba indywidualnych miejsc siedzących na Stadionie, które muszą być zadaszone (w tym trybuna honorowa i prasowa) wynosi 500 (pięćset). Zadaszenie powinno być wykonane zgodnie z właściwymi, aktualnymi przepisami PZPN.
U nas z tego co pamiętam jest to 300 miejsc.
Podgrzewana murawa - Od Sezonu Licencyjnego 2016/2017 boisko wskazane przez Wnioskodawcę musi być wyposażone w system podgrzewania murawy.
Co do zasady, strefa VIP powinna znajdować się w tej samej głównej trybunie stadionu, co szatnie, pomieszczenia dla przedstawicieli mediów,
biura administracji itp. Strefa VIP powinna zawsze posiadać własne oddzielne wejście z zewnątrz, oddzielone od wejść dla publiczności i prowadzące bezpośrednio do recepcji, a  stamtąd bezpośrednio do miejsc, z których goście VIP będzie oglądać mecz.
Dla klubów, sędziów i innych działaczy musi być dostępna następująca minimalna liczba oznakowanych miejsc parkingowych:
a) 2 miejsca parkingowe dla autokarów;
b) 10 miejsc parkingowych dla samochodów.

Zawodnicy i działacze powinni mieć możliwość wysiadania z samochodów lub autokarów i wchodzenia bezpośrednio do szatni bez kontaktu z publicznością.
Stadion – parking dla osób uprawnionych
Zaleca się udostępnienie miejsc parkingowych dla innych osób uprawnionych, w szczególności akredytowanych przedstawicieli mediów (w tym TV i fotoreporterów). Ekipom TV posiadającym ciężki sprzęt oraz fotoreporterom należy udostępnić miejsca do parkowania możliwie blisko wejścia na Stadion lub miejsce do wyładowania sprzętu z pojazdów.
Preferowanym rozwiązaniem jest rozmieszczenie takich miejsc parkingowych wewnątrz lub w pobliżu Stadionu w bezpośrednim sąsiedztwie trybuny prasowej lub strefy pracy mediów.
Rejon Stadionu – parking
Parking dla VIP-ów powinien znajdować się w pobliżu wejścia dla VIP-ów i być oddzielony od parkingów dla publiczności. Powinna istnieć wystarczająca ilość miejsc parkingowych dla autokarów i samochodów używanych przez VIP-ów. Preferowane jest stworzenie możliwości parkowania takich pojazdów wewnątrz Stadionu. Należy przewidzieć miejsca do parkowania, bezpośrednio przylegające do Stadionu lub znajdujące się wewnątrz Stadionu, dla pojazdów policji, samochodów straży pożarnej, karetek pogotowia i innych pojazdów służb porządkowych lub ratowniczych
oraz dla pojazdów widzów niepełnosprawnych. Takie miejsca parkingowe muszą być usytuowane tak, aby zapewniać bezpośredni, niezakłócony dostęp do wejścia i wyjścia ze Stadionu, całkowicie oddzielony od publicznych tras dostępu. Wszystkie miejsca parkingowe dla publiczności powinny być jednostronne, umożliwiać widzom bezpośrednie wejście na Stadion i być zabezpieczone przed wtargnięciem osób niepowołanych. Poszczególne parkingi wokół Stadionu powinny być oznakowane literami odpowiadającymi właściwym sektorom Stadionu. Parkingi muszą być jasno oświetlone, posiadać utwardzoną nawierzchnię, być wyraźnie oznakowane - w tym także numerami lub literami sektorów - i strzeżone przed bezprawnym wtargnięciem osób niepowołanych. Tam, gdzie zapewnienie wystarczającej liczby miejsc do parkowania w bezpośredniej okolicy Stadionu nie jest możliwe, należy zapewnić parking położony nie dalej niż 1.500m od Stadionu.
I jest tego więcej. Ktoś ma pomysł jak to wszystko zmieścić przy Oleskiej 51? Bo ja nie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Opolszczyzny!

#249
Ja pisalem ze chce nowoczesny stadion ale nie na Oleskiej.Kowalski przeciez udzielil wywiadu jakies 2 miesiace temu ze w ciagu 3-4 lat Odra ma awansowac do 1 ligi i w tym czasie stadion na ulicy Oleskiej bedzie remontowany.Takze wiec raczej nie bedzie nowego stadionu.Z tym trzeba by bylo rozmawiac z Kowalskim lub Wisniewskim jak chca rozbudowac stadion na Oleskiej no chyba, zeby nie wiem kibice wytlumaczyli prezydentowi ze remont nie ma sensu bo wymogi licencyjne sa takie.Jezeli jednak prezydent postawi na swoim i bedzie chcial wyremontowac ten na Oleskiej to ja bym wolal zeby ten stadion wygladal podobnie jak w Niecieczy i co ciekawe mozna to zrobic w 5 miesiecy.
cron