Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#251
A wiecie czemu Odra ostatnio tak fajne grała w sparingach, a w lidze już nie?
Mianowicie w sparingach nasz kochany pan trener niemiecko-czeski kazał grać spokojnie od tyłu i budować akcje, a w meczach ligowych przy każdej okazji kazał wyjeżdżać z piłą czym dalej od swojej bramy ;) . Mieliśmy dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy, więc taktyka na sparingi była jak najbardziej odpowiednia, na mecze niestety już nie.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#255
opole1945 pisze:"...Wynik tego starcia będzie miał więc tak naprawdę charakter drugorzędny." tak napisane na gl stronie odry. dla mnie to wyrazny sygnal ze obecna odra w 3 lidze bedzie druzyna na srodek tabeli lub spadek. zadnych celow, wzmocnien, nic.... szkoda
A ja w 100% zgadzam się, że wynik tego starcia będzie drugorzędny. Tak, brakuje mi jasnego komunikatu czego mamy oczekiwać w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie, jaka jest wizja na najbliższy rok, 3 i 5 lat. Ale to absolutnie nie zmienia faktu, że wynik tego starcia będzie drugorzędny. Chcecie juniorów w składzie, to grają. Odra przegrywa 4:0. Wtedy wynik jest zły i na pewno spadniemy do 4 ligi, a zarząd nie wie co robi. Trochę mniej popadania w skrajności - sparing to tylko sparing, a to, że wynik jest drugorzędny, to motto każdego sparingu od zawsze.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#256
a dla mnie nie, w kazdym meczu nawet sparingu trzeba zapierd...lac, skoro w sparing nie jest wazny to liga tez nie musi byc, gdzie maja sie uczyc nie odpuszczania, biegania, zapierdalania , przykladania nogi itd itd, co na sparingu graja koszulkach z tesco? nie maja herb na piersi to maja naparzac ile wlezie zeby potem w meczu o pkt wiedzieli czego od niech wymagamy, dlatego dla mnie sparing to jak mecz o pkt , a skoro widze ze wynik nie ma znaczenia i styl gry to po co sparingi, nie ch sobie graja w dziada na zakolu oleskiej przz 90 min i tez bedzie ok. strasznie boje sie tego sezonu....

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#257
Mylisz pojęcia - sparingi są ważne, bo są okazją do przetarcia przed ligą, przetestowania różnych ustawień, różnych zawodników (czasem takich, którzy już nigdy później nie załapią się do składu). Z kolei wynik sparingu nie jest ważny, bo on nie zawsze musi być odzwierciedleniem gry, akurat nie musi grać najsilniejszy skład, przeciwnik może być na innym etapie przygotowań, nikt nie wymusza karnego, nie symuluje kontuzji żeby grać na czas itd.
Również nikt nigdzie nie powiedział, że styl jest nieważny - on w sparingu jest nawet ważniejszy niż w meczu o punkty.

Dla mnie osobiście ten sezon to zagadka - albo będzie mega kicha, albo coś zaskoczy i może w końcu Odra zagra sezon powyżej możliwości. A u nas zawsze jest gorzej niż się spodziewamy, nie pamiętam żadnej rundy zrobionej ponad normę. W przededniu ligi (bo to już za chwilę!) martwi bardzo słaba aktywność na rynku transferowym. Odeszło wielu, przyszli nieliczni, brakuje bramkarzy, napastnika i ze dwóch pomocników, a i tak będzie można dopiero wówczas mówić o trzonie drużyny, który może być uzupełniany juniorami.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#258
SPARING - co oznacza w najlepszych ligach swiata ( angielska, niemiecka, wloska, hiszpanska, nawet szwajcarska ), czy w tamtych ligach ktos odpuszcza sparingowy mecz, wynik, ostra gre na maksa ? Nie, nigdy ( nie chce mi sie nawet rozpisywac dlaczego ) moze dlatego wlasnie polska pilka jest tam gdzie jest. Kibice nie rozumieja co oznacza trening i sparing, wiec czego mamy oczekiwac od pilkarzy. Dlatego jestesmy juz sto lat nie za ligami europejskimi, ale i murzynami i jankesami ktorzy zbudowali lige MLS kilka lat temu. Wlasnie podejsciem do treningow tracimy juz na starcie.W ligach pilkarsko rozwinietych myslenie zawodnika I trenera ( nasza polska mysl szkoleniowa doprowadzila reprezentacje tam gdzie jest dzis czyli chyba 70 miejsce w raking fifa ) jest zupelnie inne niz w naszym kraju.
Z meczow sparingowych nie mozna robic parodii i zawsze musi byc na boisku balans, czyli silna druzyna i tylko uzupelniana nowymi,juniorami,pilkarzami po kontuzji, itd. Inaczej ten sprawdzian nie ma zadnego sensu I takim dla mnie byla potyczka z Polonia.
Oczywiscie u nas, jak pisalem powyzej jest zupelnie inaczej, mamy swoja religie treningow i podejscia do nich pilkarzy, wiec moze nie ma co sie jarac tymi meczykami, odpuscic I czekac. Jak bedzie przekonamy sie juz niebawem.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#259
dobrze ze oprcz mnie jest ktos (snajper) kto uwaza jak ja, sparing to mecz wiec trzeba naparzac na maksa, dla mnie 4-0 ze slabiutka polonia to wstyd, a podejscie do sparingu z walbrzychem ze wynik to 2rzedna sprawa to juz kur...wo. za taki tekst na gl stronie powiini jaja obcinac temu co tak mysli i pisze.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#260
płacz nad porażką z bytomiem?a gdzie zachwyt nad zwyciestwem z rybnikiem?uważacie że chłopaki nie walczyli?walczyli!tylko byli słabsi!trener chciał w drugiej połowie zobaczyć juniorów,o czym sie wypowiadał,i zobaczył.kiedy miał ich zobaczyć?w meczu ligowym?przegraliby i bylaby fala krytyki!no to zobaczyl w sparingu.po to sa sparingi!kilku zostawi ,reszta woci do druzyny juniorow i jdzie dalej.sprawdzian z garbarnia,lige ulozy sierpien.koniec.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#263
Były nazwiska - gówno grali, teraz same noname'y i spiseg Smółki, który bierze ludzi z Dolnego Śląska (nikt nie zauważa, że są to najlepsi gracze z czołowych drużyn). Ściągaliśmy doświadczonych graczy po trzydziestce - źle. Testujemy wyróżniających się, regularnie grających (!) młodzieżowców - będziemy rozpaczliwie walczyli o utrzymanie. LOL, przestańcie narzekać, bo powoli stajecie się śmieszni.
Ja tam mam przeświadczenie, że większość transferów okaże się udanymi, a czas będzie tylko działał na naszą korzyść. A testowani piłkarze nie są wcale tacy anonimowi, Flejterski od długiego czasu odgrywa czołową rolę w swoich klubach (co prawda w niższych ligach, no ale pewien poziom gwarantuje), Kajca też ma doświadczenie, a Gładkowskiego pamiętam z meczów przeciwko Rybnikowi i był wyróżniający. Zresztą kogo wy się spodziewacie?

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#264
respest pisze:Były nazwiska - gówno grali, teraz same noname'y i spiseg Smółki, który bierze ludzi z Dolnego Śląska (nikt nie zauważa, że są to najlepsi gracze z czołowych drużyn). Ściągaliśmy doświadczonych graczy po trzydziestce - źle. Testujemy wyróżniających się, regularnie grających (!) młodzieżowców - będziemy rozpaczliwie walczyli o utrzymanie. LOL, przestańcie narzekać, bo powoli stajecie się śmieszni.
Ja tam mam przeświadczenie, że większość transferów okaże się udanymi, a czas będzie tylko działał na naszą korzyść. A testowani piłkarze nie są wcale tacy anonimowi, Flejterski od długiego czasu odgrywa czołową rolę w swoich klubach (co prawda w niższych ligach, no ale pewien poziom gwarantuje), Kajca też ma doświadczenie, a Gładkowskiego pamiętam z meczów przeciwko Rybnikowi i był wyróżniający. Zresztą kogo wy się spodziewacie?
A piłkarze? Zakładacie utrzymanie składu, odchudzanie kadry, a może trzeba postawić na młodzież i wychowanków?

- Dobór zawodników zależy przede wszystkim od decyzji trenera. Zmiany personalne oczywiście muszą nastąpić. Jedno zmieni się na pewno: zamierzamy zdecydowanie odmłodzić zespół, bardziej powiązać go z regionem. Będziemy chcieli prosić także byłych piłkarzy Odry o pomoc we wskazaniu młodych zawodników z Opolszczyzny, którzy widzieliby swoją przyszłość w naszym klubie.

Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087,16 ... z3705x5RR2


O ile szanuję prezesa Wysockiego za jego dotychczasową pracę i to co osiągnął w przeszłości z Odrą, o tyle właśnie ten fragment niech świadczy o tym, jak niekonsekwentny jest cały nasz klub. Konsekwencja, to właśnie chciałbym w końcu zobaczyć przy Oleskiej. Chyba niezbyt wiele?

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#265
Trener Smółka widocznie uznał, że dla większości juniorów przeskok do drużyny seniorów jest narazie zbyt duży. Pewnie włączy 2-3 do kadry seniorskiej. Ważne, że jest już bramkarz, a dodatkowo jest jeszcze młodzieżowcem. Czekam na potwierdzenie kolejnych transferów. Dajmy się pozytywnie zaskoczyć

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#266
mario11983 pisze:Trener Smółka widocznie uznał, że dla większości juniorów przeskok do drużyny seniorów jest narazie zbyt duży. Pewnie włączy 2-3 do kadry seniorskiej. Ważne, że jest już bramkarz, a dodatkowo jest jeszcze młodzieżowcem. Czekam na potwierdzenie kolejnych transferów. Dajmy się pozytywnie zaskoczyć
Kilka tygodni temu mieliśmy szansę nauczyć się czegoś na przykładzie takich zawodników jak Jarka czy Glanowski. Szybko dotknęła nas jednak amnezja, czego przykładem są zakusy na gości takich jak chociażby przytoczony przeze mnie wcześniej Flejterski. Nie wiem co musi się stać, żebyśmy przestali popełniać co pół roku te same błędy.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#267
Nikt nie narzeka, kazdemu lezy na sercu dobro Klubu a ze na ten moment nie wyglada to dobrze, to chyba nie jest narzekanie tylko realne i trzezwe spojrzenie na druzyne, Klub i postawe zawodnikow. Nie bede sie powtarzal ale nazwiska nie graja chodzi mi o to, ze na ten moment kadrowo znaczymy bardzo malo a wszystko zweryfikuje pierwsze 6-8 kolejek. Oczywiscie nie nalezy spodziewac sie super zgrania i zrozumienia na boisku ale jesli starym brakowalo ambicji to moze niech Ci mlodzi ktorzy przyszli pokarza ambicje i charakter...tylko jak nie wyjdzie zeby nie bylo placzu,ze im z kolei zabraklo doswiadczenia ;)
Ja tam myslalem,ze jednak Lewy sie rozmysli no ale niestety wybral Bayern :)
Co do cytatu...serce rosnie jak sie czyta wypowiedz Pana Wysockiego..:) Lepiej 4 liga juniorami niz 2 ogarnietymi zawodnikami, ktorych jakos nie brakuje w , Walbrzychach, Niecieczach, Zabkach i innych wynalazkach. W wielu Klubach wystepujacych w roznych klasach rozgrywkowych znajda sie grajki , ktorym sie nie chce ale te Kluby jakos trzymaja okreslony poziom przez otatnie sezony a tlumaczenie ,ze trafila nam sie chora reorganizacja rozgrywek tlumaczy Nasz spadek tylko w niewielkiej czesci.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#268
Bramkarz Filip Wichamn, który dzisiaj podpisał kontrakt z Odrą, został przez kibiców uznany za najlepszego piłkarza sezonu 2013/14 MKSu Oława. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Garncarzyk także pozyskany przez Odrę. Także mimo, że ich nazwiska niewiele wam mówią to nie znaczy, że to słabi piłkarze. W przypadku pozyskiwania przez Odrę młodych piłkarzy, często niewiele o nich będziemy wiedzieć. No, ale przecież chcemy graczy młodych, zdolnych i jeszcze "nie wyłapanych" przez inne mocniejsze finansowo kluby. Tutaj lista najlepszych graczy MKS Oława wg. kibiców.http://mksolawa.futbolowo.pl/news,24179 ... zonu-.html
P.S
Na stronie MKSu jest również informacja, że możliwe jest przejście do Odry także Mateusza Garncarczyka nr 3 na tej liście.

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#271
Do przerwy 0:1 pisze:Bramkarz Filip Wichamn, który dzisiaj podpisał kontrakt z Odrą, został przez kibiców uznany za najlepszego piłkarza sezonu 2013/14 MKSu Oława. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Garncarzyk także pozyskany przez Odrę. Także mimo, że ich nazwiska niewiele wam mówią to nie znaczy, że to słabi piłkarze. W przypadku pozyskiwania przez Odrę młodych piłkarzy, często niewiele o nich będziemy wiedzieć. No, ale przecież chcemy graczy młodych, zdolnych i jeszcze "nie wyłapanych" przez inne mocniejsze finansowo kluby. Tutaj lista najlepszych graczy MKS Oława wg. kibiców.http://mksolawa.futbolowo.pl/news,24179 ... zonu-.html
P.S
Na stronie MKSu jest również informacja, że możliwe jest przejście do Odry także Mateusza Garncarczyka nr 3 na tej liście.
Mnie osobiscie cieszy pozyskanie Wichmana, Krzyska Garncarzyka i moze jeszcze jego brata Mateusza, ale nie dlatego, ze zostali uznani za wyrozniajacych sie pilkarzy Moto Olawa ( liga chyba najslabsza w POlsce ), ale dlatego, ze musze teraz zaufac trenerowi Smolce, ktory zna ich potencjal i jest odpowiedzialny za przyszle wyniki Odry. Ale nalezy byc ostroznym z tymi gwiazami Olawy i ich statystykami, bo takich najlepszych pilkarzy pozyskalismy wczesniej z Przyszlosci, a jakie to gwiazdy to kazdy w Opolu juz wie. Nie wywalczyli rowniez pierwszego miejsca w grupie ( Olawa ). Najlepsi pilkarze sa na Gornym Slasku, a jumiorow i mlodziezowcow trzeba szukac w opolskim.
Wazne jest co napisalem juz wczesniej, za udany sezon i awans trenera na rece, za stracony - TYLKO ON BEDZIE PONOSIL ( powinien ) KONSEKWENCJE SWOICH DECYZJI PERSONALNYCH

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#272
odra69 pisze:płacz nad porażką z bytomiem?a gdzie zachwyt nad zwyciestwem z rybnikiem?uważacie że chłopaki nie walczyli?walczyli!tylko byli słabsi!trener chciał w drugiej połowie zobaczyć juniorów,o czym sie wypowiadał,i zobaczył.kiedy miał ich zobaczyć?w meczu ligowym?przegraliby i bylaby fala krytyki!no to zobaczyl w sparingu.po to sa sparingi!kilku zostawi ,reszta woci do druzyny juniorow i jdzie dalej.sprawdzian z garbarnia,lige ulozy sierpien.koniec.
http://www.90minut.pl/sparing/1/sparing10612.html

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#274
Ktoś wie gdzie Odra ma mieć sparing z Jesennikiem ? W Głuchołazach czy w Czechach ? Z checia zobacze grajków w meczu kontronnym .
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !
Żałować możemy tylko tego że jedno życie mamy, aby oddać je za Odrę i Ojczyznę

Re: Sezon 2014-15 runda jesienna. Spekulacje, transfery

#275
chmm powiem tak bylem dzis na meczu z rakowem i 1 polowa bylem milo zaskoczony, zadna roznica miedzy 3 a 2 liga i zasluzenie prowadzilismy, w 2 polowie zmiennikow mielismy slabszych niz rakow i stad ten wynik, ale 1 polowa na duzy + , moze jednak az takiej lipy w lidze nie bedzie...
cron