Re: ZMIANA TRENERA !!!

#151
Mr. Smith pisze:W następnym sezonie będzie jeszcze większa presja bo nie widzę inaczej jak podstawowy cel to awans. Klika niepowodzeń na początku i zacznie sie nerwówa wieksza niz jest i była. Ktoś wtedy podejmie decyzje, która mógł podjąć rok temu. Zrobi się to asekuracyjnie, w pośpiechu i panicznie ale już za późno zatrudni się tego trenera który będzie akurat wolny. W połowie sezonu do rozbitej drużyny przyjdzie nowy trener i powie ze teraz to on potrzebuje czasu na budowanie drużyny bo tamto czy tamto. Karnetów sie wiele już nie sprzeda a na trybunach bedą pustki. Zacznie sie cisnienie z ratusza ze jak to jest tyle kasy a wy dalej po wioskach. Ktoś tam wywrze presje bo przecież są tez inne kluby do tej kasy i obetnie sie dotacje bo progresu nie widać. Wtedy to już ostatni gasi swiatło. Klub potrzebuje sukcesu aby sie uwarygodnic w oczach darczyńców ale i także pokazać włodarzom miasta ze kasa nie idzie w piach.
Bezkresna wiara to cecha fanatycznego kibica a to taka pesymistyczna skrótowa wizja dla zobrazowania niektórym jak to może wyglądać.
nic dodać nic ująć... i dalej sobie wierzcie że jest dobrze , będzie lepiej,czasu trzeba,kasy , wanny,fontanny, zaufania, zesrania , wódki, prostytutki itd itp no może wtedy gdy wiatry będą sprzyjały i wszyscy przeciwnicy głowy swe podłożą w glorii i chwale awansujemy o klasę wyżej

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#152
Do KLIMEK
tosobie dalej wierz że jest dobrze . Daj trenerowi jeszcze no nie wiem dwa trzy pięć lat i daj mu na to kasę' ' bo chyba nie będzie pracował za darmo, zapewnij" Sezonwych' kibiców że warto chodzić na mecze (to oni właśnie robią nam frekfencję]kiedy Twoi przepraszam nasi idole "dają dupy' i w Ogole chwalmy wszyscy że jest ok i niczego nie zmieniajmy ..... Ja chcę żeby trener wzią w końcu odpowiedzialność za to co robi a nie uprawiał spychologii!!!

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#153
jestem neutralny co do zmiany trenera ale chce tylko powiedziec że z Kaniuką jako trenerem Leśnica była chyba 8ma w lidze? teraz jest 4ta i ma tyle samo pktów ile my. A podobno największa gwiazde(Surowiaka) z tej drużyny wziął ze sobą ; d

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#154
Przykład Polonii Warszawa wskazuje że zmiany trenerów dają wspaniałe efekty (15 punktów w 5 meczach i awans ze strefy spadkowej do medalowej:) – nie zapominajcie tylko który to już trener Polonii w krótkim czasie i ile pieniędzy i nerwów taka „karuzela” kosztuje!

My nie mamy prawie żadnej kasy (do roztrwonienia), a w konsekwencji też zbyt wielu kandydatów z „papierami” na to stanowisko. Jeżeli zarząd daje Kaniuce wotum zaufania, a tak właśnie jest, to nie ma w ogóle co gadać o jego zwolnieniu, bo to nierealne. Czy nam się to podoba czy nie, jesteśmy w tej lidze beniaminkiem i musimy być cierpliwi. A jeżeli do końca rundy Odra nie pokaże że jest konkretnym kandydatem do awansu na przyszłość, to trener powinien odejść sam (ewentualnie z naszą werbalną pomocą).
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#155
Flow: Miejsce Lesnicy pod wodza Kaniuki to temat na inna bajke, ale na pewno nie na forum ;)

pasibrzuch: Roznia nas oczekiwania. Dla mnie 2 miejsce beniaminka w ciezkiej lidze opolsko-slaskiej, ktory organizacyjnie ma 2 lata, bedzie sukcesem, a nie skandalem. Kazdy ma prawo do swoich ocen.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#156
Rozeff..... bardzo cenię Cię za trafność wypowiedzi ,chłodną ocenę sytuacji, inteligencję........
ale tutaj chodzi mi o to aby trener sam się wypowiedział czy jest w stanie podjąć się tego wyzwania,(awansu ) czy nie,bo jak na razie moim zdaniem bierze kasę i nic z tego nie wynika a może znowu przepierdolimy sezon w trzeciej????? lidze i będziemy budować nową drużynę a może znowu nie wyjdzie?? i zmienimy trenera zarząd i ...czwarta liga czwarta liga OKS

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#157
LooZ^ pisze:Flow: Miejsce Lesnicy pod wodza Kaniuki to temat na inna bajke, ale na pewno nie na forum ;)

pasibrzuch: Roznia nas oczekiwania. Dla mnie 2 miejsce beniaminka w ciezkiej lidze opolsko-slaskiej, ktory organizacyjnie ma 2 lata, bedzie sukcesem, a nie skandalem. Kazdy ma prawo do swoich ocen.
Ale My jesteśmy ODRĄ z Wojewódzkiego miasta spadkobierczynią chwały potęgi ODRY z ekstraklasy więc nie rownaj nas do ambicji LZS k
Kozia Wólka

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#158
pasibrzuch pisze:
LooZ^ pisze:Flow: Miejsce Lesnicy pod wodza Kaniuki to temat na inna bajke, ale na pewno nie na forum ;)

pasibrzuch: Roznia nas oczekiwania. Dla mnie 2 miejsce beniaminka w ciezkiej lidze opolsko-slaskiej, ktory organizacyjnie ma 2 lata, bedzie sukcesem, a nie skandalem. Kazdy ma prawo do swoich ocen.
Ale My jesteśmy ODRĄ z Wojewódzkiego miasta spadkobierczynią chwały potęgi ODRY z ekstraklasy więc nie rownaj nas do ambicji LZS k
Kozia Wólka
Zajebiscie, ale co z tego skoro budzet klubu jest mniejszy niz wielu klubow z wiosek. Miasto wojewodzkie ma w dupie sport.
Znow wszyscy zwalniaja Kaniuke, ok ale znajdzie chociaz jednego trenera, ktory bedzie chcial pracowac w Odrze, z taka kase jak Kaniuka i bedzie lepszym od niego trenerem.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#159
Na chwila obecna jestesmy klubem ktory ma 22 miesiace i budzet na poziomie 1/2 budzetu Ruchu Zdzieszowice, 1/4 budzetu MKSu Kluczbork i pilkarzami ktorzy w wiekszosci ledwo pokonczyli 18 lat, o ile w ogole. Jesli ktos tego nie rozumie, to bedzie jeszcze wielokrotnie czul rozczarowanie w nadchodzacych latach.

Dla mnie wynik w tym sezonie jest drugorzedny, pierwszorzedne jest to czy wydluza sie lista sponsorow (tak), czy na wiele lat podpisuje sie kontrakty z utalentowanymi pilkarzami (Setla, Deja, Kowalczyk) (tak), czy pilkarze trenuja w ekstraklasowych warunkach (tak) i czy bilans klubu jest na plusie (tak). To wiecej, niz mielismy w Opolu przez ostatnie 30 lat. Reszta przyjdzie sama, jak nie w tym roku to w nastepnym.

FUNDAMENTY, NIE WYNIKI!
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#160
Rozeff, różnica jest taka ze Polonia robi te zmiany za kase Wojciechowskiego i nikt my w kielnie nie bedzie zaglądał a w Opolu przyjdzie dzień, że ktos te pieniądze wypomni jeśli wyniku nie bedzie.
Patyn, mamy jeden z najwyższych budżetów w lidze i komfortowe warunku do awansu.
Looz, z tą wydłużającą się listą sponsorów to chyba przesadziłeś. Jacyś dziwni ci sponsorzy skoro sie nie ujawniają.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#161
Chyba niektórych za bardzo rozpieszczano przez ten sezon, że chcą już zwalniać trenera. Od początku była mowa, że nie walczymy o awans, choć każdy go chciał. Teraz okazuje się, że go raczej nie będzie i lecą gromy na każdego - ochłońcie, bo znów przyjdzie wiosna i lepsze czasy!
____________________________________________Kulturalny Klub Kibica__________________________________________

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#162
Wolicie miec klub na solidnych fundamentach pnący się powoli w lidze czy nagłe awanse robienie długów tak jak to było wcześniej i znowu tą samą zabawę od okręgówki a może i B klasy?

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#163
Pawlikus pisze:Wolicie miec klub na solidnych fundamentach pnący się powoli w lidze czy nagłe awanse robienie długów tak jak to było wcześniej i znowu tą samą zabawę od okręgówki a może i B klasy?
No i właśnie o tym mówię :)

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#164
Przyrownywanie trenera pana Kaniuki do trenerow z Ligi Mistrzow, czy chociazby do trenerow ekstraklasy, to na 100 % zajebisty komplement dla niego.
Inne sa oczekiwania wlasciciela Polonii W. i inne miasta wojewodzkiego Opole i jego kibicow, jeszcze inne Barcelony. Czyli, o ile zrozumialem dobrze, wyglada na to, ze nam sie nie spieszy i mamy czas i mozemy spokojnie oczekiwac i bez krytyki uzbroic sie w cierpliwosc a sukces w koncu sam nadejdzie ( dawniej uczyli czas to pieniadz ) Tylko jak ma ten sukces nastapic ? Trener ten sam. Ambicja pilkarzy na boisku ta sama. Treningi przeciwko wykonywanym wolnym i rogom te same.Taktyka podobna.
Ktos napisal o mlodych rozwojowych pilkarzach. Chetnie odpowiem jak to widze.
Mlodzi pilkarze dorosna ograja sie u nas, z czasem zaczna nam wyrastac talenty pokroju Bolcka i co ? Pozostana z nami dla naszych pieknych oczu i dziurawej kieszeni ? Dla pana Kaniuki dla Jacy w klubie lub Lisinskiego ?! Wiem, ze wiekszosc naszych kibicow to ludzie bardzo mlodzi, ale pora jest zrozumiec, ze kazdy z lepszych pilkarzy ZAWSZE odejdzie do klubu ktory da mu trzy razy tyle i szanse gry w wyzszej lidze. Ci ktorzy mysla inaczej, ze talenty pozostana sa...w bledzie i po prostu naiwnii.A kontrakty? to co nam po nich gdy odejda najlepsi. Kupimy nowych i na nowo bedziemy szkolic. Kolo sie zamyka w punkcie rozpoczecia. Teraz o kibicach - Mlodzi kibice maja ta przewage nad starszymi kibolami, ze moga cierpliwie poczekac jeszcze 5 lat. Ja to rozumiem, bo gdy bylem mlody zaliczalem fajne przygody nawet w 3 lidze. Ale nam starszym juz nie wypada czekac kilka lat w 4 lidze na prawdopodobienstwo ilus tam % awansu. Bo czy potem w wieku 50 czy 60 lat bedziemy w stanie jzdzic za ukochanym klubem ? Prosze mnie zrozumiec.
Powrot do trenera.
Przed trenerem zawsze stawia sie cel i z jego wykonania go rozlicza. Naszym celem byl awans - choc mowilismy o tym po cichu sonda wykazala ze 90 % kibicow stawialo sobie to za cel. Drugie miejsce, ale ze strata 1 czy 2 pkt do lidera mozna pewnie przelkanac jak lyzeczke octu. Jak jest dzisiaj, kazdy widzi. Zarzad dorzucil 3 dobrych graczy do druzyny kladac szczegolny nacisk na obrone ( Kaniuka uzalal sie na nia najbardziej typu: glupie bledy straty goli i brak umiejetnosci po stalych fragmentach gry ).
I teraz po najwazniejszym meczu w sezonie mamy nie 9 ale 10 pkt straty. Jaki wiec jest progres ??? I to sa fakty.
A te wyjasnienia i porownania nas z Kluczborkiem, gdzie maja 3 razy taka kase to chyba dla wszystkich normalne ! Poniewaz graja oni O DWIE KLASY WYZEJ i sa obecnie wizytowka wojewodztwa ( smieszne ale prawdziwe kto mysli inaczej proponuje posluchac Radio Opole ). Dalej - Zdzieszowice o 100% wiecej kasy ( o ile to prawda ) ale i oni rowniez graja o klase wyzej i uwaga maja jeszcze teoretyczne szanse na awans !! Mniej im punktow brakuje do miejsca premiowanego awansem niz nam ! Wiec te argumenty odstawiam na bok jako nietrafione i mylne.
Dodatkowa kasa.
Latwiej znalezc sponsora, gdy gra i siedzi sie na szczycie ( nawet 4 ligi ) Do tego na stadion wiecej ludzicha przychodzi.
I teraz na koniec Czy dla prawdziwego kibica Oderki spadkobiercy ODRY OPOLE nie jest wstydem kolejne lata sprawdzac sie i DOSKONALIC w kunszcie kibicowskim jezdzac kolejne 2 lub 3 lata do druzyn ktore graja na boiskach szkol gimnazjalnych ?!
Nie piszcie tylko, ze prawdziwy kibic pozostanie na zawsze bo nie o tym napisalem a akurat ja jestem z Odra juz dluzej niz wiekszosc ma wiosen - ta klasa rozgrywek to ZANIZANIU POZIOMU SPORTOWEGO I KIBICOWSKIEGO
Trenera nie ja angazowalem i nie ja bede zwalniac. Napisalem tak jak ja to widze, a z waszymi opiniami zapoznalem sie i nie musze sie z nimi zgadzac ale je szanuje. Dodam, ze mozemy pisac sobie na tym forum do woli i bez obaw. To pozostanie pomiedzy nami. Przeciez jak kazdy pamieta nasz ( Oderki ) trener podczas wywiadu sam podkreslil, ze na na strone Odry Opole to i o owszem zaglada czesto, ale na Forum kibicow juz nie. Bo co tam kibice madrego moga napisac ( moja opinia ). Szkoda. Moze by zrozumial sie jak wielu ma oddanych kibicow ( z moim wyjatkiem ). I lepiej sie staral. Widac nie jest zbyt ciekawy o nasze starosci i o czym u nas sie tak goraczkowo dyskutuje.
TYLKO ODRA

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#165
tak na gorąco - gdyby trener czytał to forum, a zwłaszcza ten wątek to nie tylko by się zwolnił, ale pewnie pociął żyletkami (tak jak LooZ^:) więc może lepiej że tu nie wchodzi:)
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#166
Nikt nie mówi że młodzi zdolni nie odejdą, taka jest kolej rzeczy w całym piłkarskim świecie, nie tylko w niższych ligach polskich... Jak mamy wytłumaczyć że innym ekipą się udało od razu a Odrze nie? To chyba normalne że będziemy przywoływać przykłady Zdzieszowic albo Kluczborka, jak nie wiadomo o co chodzi o chodzi o pieniądze.Im się udało bo mają kupę forsy, a to że my mamy kibiców nic nie zmieni na boisku!!! Kaniuka jest najlepszym trenerem, który podjął się pracy w Odrze za takie pieniądze, niestety reszta za taką pracę wzięła by o wiele więcej.Możesz wziąć pierwszego lepszego trenera z LZSu jakiegoś i dać mu nawet 100zł i on będzie happy, ale my tym bardziej nie :)
Jeśli nie chce Ci się czekać, bo jak sam mówisz już tak długo jesteś z Odrą, to nie czekaj...wróć kiedy będzie lepiej, bo jak na razie na wszystko narzekasz, twoje posty w 95% to negatywna opinia tylko na temat trenera. Nie wiem czy go znasz osobiście i czymś u Ciebie zawinił ale tak dla mnie to wygląda.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#167
rozeff pisze:tak na gorąco - gdyby trener czytał to forum, a zwłaszcza ten wątek to nie tylko by się zwolnił, ale pewnie pociął żyletkami (tak jak LooZ^:) więc może lepiej że tu nie wchodzi:)
Czyta, czyta...ale co ma powiedzieć? Jakby sie tu pisało o nim dobrze to na bank by sie przyznał i dumnie dziękował. :)

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#168
Może i ja się wypowiem w tym temacie:
Uważam, że jak na warunki III ligowe to skład jest wystarczająco dobry, na pewno zespół ma spory potencjał. Nie zapominajmy, że jesteśmy beniaminkiem i miejsce na podium można uznać za dobry wynik. Wiadomo, że jako klub z tradycjami zasługujemy na grę co najmniej w 1 lidze dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne awanse.
To co mi się nie podoba to komentarz do ostatniego meczu z ROW. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zawodnicy Wielkiej Odry (bo takie mam zdanie o klubie) mogli się spalić przed meczem. I argumentuję dlaczego. Otóż podczas jesiennego meczu w Rybniku to właśnie Odra była lepszym zespołem, grała bez kompleksów, z zaangażowaniem. Więc tym bardziej przed własną publicznością zespół powinien wspiąć się na wyżyny. A poza tym to z całym szacunkiem, ale ROW to nie jest zespół pokroju Lecha, czy Legii, żeby na samą myśl uginały się kolana (choć Legia na wiosnę dostaje baty prawie od każdego ...). Dlatego - Panie Trenerze: chcemy widzieć zespół, który walczy, gryzie trawę i wychodzi na mecz z wolą zwycięstwa.
ODRA OPOLE 1945

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#170
W Psarach było 150, dziś 30 osób na wyjeździe... jest dobrze.. żyjcie dalej złudzeniami!
Ciekawe co tam nasz trener dziś wymyśli za wytłumaczenie.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#171
Co ma temat trenera do tego, ile osób pojawiło się w Łaziskach? Przecież nikt nie jeździ za trenerem..
____________________________________________Kulturalny Klub Kibica__________________________________________

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#172
Mek pisze:Co ma temat trenera do tego, ile osób pojawiło się w Łaziskach? Przecież nikt nie jeździ za trenerem..
Pokojarze za ciebie choć mam nadzieję że sie zgrywasz: trener - drużyna -wyniki - frekwencja.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#173
Mr. Smith pisze:W Psarach było 150, dziś 30 osób na wyjeździe... jest dobrze.. żyjcie dalej złudzeniami!
Ciekawe co tam nasz trener dziś wymyśli za wytłumaczenie.
to wystarczyło pojechać na mecz a nie teraz narzekać na internecie jaki to trener nie jest beee ;] Widocznie trzeba będzie zmobilizować piłkarzy do tego żeby zap.... na boisku jak trenera nie chcą słuchać!

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#174
swendrak pisze:
Mr. Smith pisze:W Psarach było 150, dziś 30 osób na wyjeździe... jest dobrze.. żyjcie dalej złudzeniami!
Ciekawe co tam nasz trener dziś wymyśli za wytłumaczenie.
to wystarczyło pojechać na mecz a nie teraz narzekać na internecie jaki to trener nie jest beee ;] Widocznie trzeba będzie zmobilizować piłkarzy do tego żeby zap.... na boisku jak trenera nie chcą słuchać!
Trener to wódz------ piłkarze to żołnierze on dowodzi___ oni mają wykonywać ...... jak jest coś żle zmienia się armię, czy wodza?????
cron